KHER v médiích

Iliteratura.cz: Recenze sbírky romských autorů O mulo!

Redaktorka Marie Voslářová představuje knihu O mulo! a mimo jiné hodnotí její význam v kontextu vznikajícího kánonu česko-slovenské romské..

čtěte více

Iliteratura.cz: Rozhovor s Evou Danišovou a Karolínou Ryvolovou

Autorka doslovu knihy O mulo!, překladatelka z romštiny Eva Danišová, a editorka knihy Karolína Ryvolová se v rozhovoru pro server iliteratura.cz věnují překladům z romštiny, propagování romské literatury ve společnosti...

čtěte více

Český rozhlas ArtCafé: Když v prázdné síni talíře z polic padají!

30. října 2019 byly autorky Monika Duždová a Květa Podhradská a editorka knihy O mulo! Povídky o duchách zemřelých Karolína Ryvolová hosty pořadu ArtCafé. Hovořilo se o knize, o víře Romů v duchy mrtých..

čtěte více

Iliteratura.cz: Ochutnávka z knihy O mulo – Dana Hrušková

Ukázka jedné z povídek z připravované knihy O mulo! Autorkou vybrané povídky Nešťastná Ida/ Čori Ida je Dana Hrušková.

čtěte více

Iliteratura.cz: Eva Danišová o víře Romů v duchy mrtvých

Studie autorky a překladatelky z romštiny Evy Danišové o fenoménu víry Romů v duchy zemřelých a způsobu, jakým je zpracován ve sbírce duchařských povídek O mulo!

čtěte více

Český rozhlas: Kniha povídek romských autorů

Rozhovor s předsedkyní nakladatelství romské literatury Kher Radkou Patočkovou a spisovatelkou Ilonou Ferkovou o nově připravované sbírce romských autorů O mulo! Povídky o duchách zemřelých a kampani na knihu na crowdfundingovém portálu Hithit.com.

čtěte více

Jičinsky.denik.cz: Ještě jedno, Lído!

Častá to věta v českých hospodách. Ale také název knížky, kterou napsala Irena Ferková. Též příběh ze života Romů a bezdomovců. Kde se vzal v Jičíně?

čtěte více

Český rozhlas: Setkání Ilony Ferkové a Zuzany Bydžovské na Noci literatury

9. května 2019 proběhlo za účasti autorky Ilony Ferkové a stovky hostů, kteří zavítali do dvora Jedličkova ústavu, předčítání povídky Zaříkávač Poker v podání herečky Zuzany Bydžovské.

čtěte více

Romea.cz: Na festivalu Svět knihy se představily romské autorky

V sobotní podvečer se na pražském výstavišti v rámci 25. ročníku festivalu Svět knihy Praha, věnovaném tématu Paměť a vzpomínky, představily romské autorky Eva Danišová, Ilona Ferková a Stanislava Miková.

čtěte více

Romea.cz: V Rudolfinu se četlo z děl romských autorů

Nakladatelství romské literatury KHER a organizace ROMEA připravily pro návštěvníky oslav Mezinárodního dne Romů v pražském Rudolfinu setkání s romskou literaturou.

čtěte více